Nevolte ANO a Andreje Babiše, nebude EET

Babiš chce vyjmout eshopy z EET

Pokladní systém pro EET s neomezeným počtem položek a nonstop podporou zdarma.

Po nedávné konzultaci Andreje Babiše s výkonným ředitelem APEK (Asociace pro elektronickou komerci) Janem Vetyškou publikují dnešní média převratnou zprávu pro provozovatele internetových obchodů. Po několika sezeních a mnoha apelech na nemožnost technického řešení EET u eshopů v souvislostí s platbou přes platební brány Andrej Babiš otáčí a slibuje, že v rámci koalice projedná možnost eshopy z EET zcela vyjmout. Doposud to vypadalo, že 1. března 2017 budou muset ty elektronické obchody, které přijímají platby kartou nebo využívají platební brány (PayPal, GoPay, PayU, Moneybookers a další) evidovat tyto tržby. V aktuálním rozhovoru pro Info.cz však Andrej Babiš doslova řekl: „„Uvažuji o změně, že bychom vyňali z evidence eshopy. Je tam asi 18 různých druhů plateb, jsou tam platební brány. Chci to projednat s koaličními partnery a navrhneme, aby eshopy byly vyňaty.“.

S Andrejem Babišem o elektronické evidenci tržeb a plánu vyjmout z EET e-shopy dnes ráno jednal šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček. K dané problematice přistupuje velmi kladně a hovoří o transparentnosti, zjednodušení a stěžejním posunu celé věci: „Má to hlavu a patu, protože e-shopy jsou dnes monitorovány a jejich prodeje jsou průkazné. Pokud se tedy nebude jednat o prodej face to face a bude to skutečně na dálku, tak si myslím, že nic nebrání tomu, aby to bylo vyjmuto z elektronické evidence tržeb,“ řekl pro Info.cz. Zprávu následně převzali velké zpravodajské servery jako E15 nebo Podnikatel.cz.

Autor

Ladislav Žák

Provozovatel internetového obchodu E-INSTALACE.CZ s nabídkou SAT, TV a ELEKTRO. Autorizovaný prodejce pokladních systémů a EET pokladen Dotykačka, které doporučuje i původní tvůrce obsahu tohoto blogu Stanislav Puffler. Hledáte-li spolehlivé řešení pro maloobchodní kasy a pokladny s podporou EET, neváhejte se obrátit na prodejce Dotykačky přímo a to na telefonu +420 774 661 307 nebo emailu info@e-instalace.cz. Rádi Vám pomůžeme s výběrem optimálního řešení pro Vaši prodejnu.

1 komentář u „Babiš chce vyjmout eshopy z EET“

Komentáře nejsou povoleny.