Profi účtenka od Cígler Software

EET aplikace zdarma

Dotykačka - spolehlivý pokladní systém pro EET

Pro mnoho malých živnostníků a OSVČ je komplikované a drahé řešení v podobě registrační pokladny a tiskárny účtenek zbytečné. Vystavit občas fakturu zvládne Excel, případně pár online řešení zdarma. Pokud přijímáte peníze převodem na účet, tak se EET nemusíte bát vůbec. A pokud – třeba jako já – občas přijmete platbu přes PayPal nebo hotově, pak hledáte zřejmě EET aplikaci zdarma.

Já sám podnikám v oblasti internetového marketingu a z 99% pracuji pro firmy – tedy B2B. 99% faktur je placeno převodem a nevztahuje se tak na ně EET. Používám dosud velmi primitivní program fakturace zdarma Billapp. Ten už mi však přestává dostačovat (neumí proforma faktury, neumí párovat platby z účtu s fakturou a spousty další věcí). A hlavně, není připraven na EET.

iDoklad – online fakturace zdarma s podporou EET

Od roku 2017 se tak chystám přejít na lepší online fakturaci a také zdarma. Jedním z takových systémů je pokročilá online fakturace v cloudu iDoklad. Ten navíc nově umí i EET. Systém jsem si zaregistroval, nastavil základní konfiguraci a do konce roku si tam přemigruju zákazníky, kontakty a další údaje.

Faktury pro rok 2017 už budu vystavovat v iDokladu. Pokud bude nějaká faktura placena hotově nebo přes PayPal, stačí zaškrtnout políčko EET a je to. Samozřejmě je potřeba předtím zažádat daňovou správu o autentizační údaje a vygenerovat si certifikát. Ten pak nastavit do iDokladu.

Vystavení EET účtenky v iDokladu

Takové řešení je však vhodné pro podnikatele a živnostníky, kteří působí v prostředí B2B (tj. prodávají své služby či zboží firmám a ty jim většinou platí převodem). Pro maloobchod a prodejce, kteří působí v segmentu B2C (tj. prodávají koncovým zákazníkům) je to příliš jednoduché a neefektivní řešení. Ti skutečně potřebují něco, co naplní funkčnost pokladny s možností vytisknout účtenku.

Pokladny EET bez poplatků

Pro maloobchodní prodejce bude mnohem zajímavější řešení pokladny v mobilu či tabletu zdarma, tedy resp. EET aplikace zdarma pro Váš stávající mobil či tablet. Odpadne tak investice do nákupu pokladny nebo specializovaného tabletu, prostě si vystačíte s tím co máte. Zdarma si stáhnete aplikaci pro elektronickou evidenci tržeb a je to. Mobilní data pro připojení k internetu z mobilu má už dnes většina z nás od mobilního operátora a sítě 4G/LTE pro rychlé a stabilní internetové připojení z mobilu jsou již také hodně rozšířené.

Mezi aplikace EET zdarma patří třeba Profi Účtenka od Cígler Software, který stojí za účetním systémem Money S3 a je tak zárukou kvality a funkčnosti. Mezi další patří třeba tyto aplikace:

Pak už zbývá jen tisk účtenek. Pro maloobchod to doporučuji, ikdyž jsou i řešení, které ukládají účtenky online a můžete tak ušetřit za spotřební materiál a tiskárnu. Na druhou stranu tiskárna účtenek může přinést Vašemu podnikání přidanou hodnotu v podobě budování povědomí o značce Vaší firmy, možnost informovat (o adrese provozovny, otevírací době, adrese webových stránek či eshopu, přidat telefonický kontakt nebo dokonce promovat nějakou akci či slevu).

Pro tyto účely však stačí velmi malá investice do nějaké levnější pokladní tiskárny účtenek, kterou pomocí technologie bluetooth (podporuje většina moderních chytrých telefonů a tabletů) propojíte s aplikací EET a je to. Účtenku naklikáte v mobilu a vytisknete přes bluetooth. Kromě bluetooth podporují některé mobilní tiskárny termální tisk i přes WIFI, USB či LAN. Na Alza.cz toho je dost v cenách od 2 500 do 5 000 Kč podle náročnosti, funkčnosti (např. řezačka automaticky odřízne vystavenou účtenku z role sama) a možností propojení.

Toť vše. Celková investice může být skutečně nula nebo pár tisíc za tiskárnu. Případně můžete tisknout ze své stávající tiskárny. No, nebude to taky „sexy“, ale půjde to asi také, pokud využijete nějakou aplikaci pro PC. Pokud však máte desítky nebo stovky prodejů denně, řešíte sklad nebo dokonce vícero skladů, máte zaměstnance a často vás straší ze spaní inventura, pak na aplikace a řešení EET zdarma zapomeňte rovnou. Je potřeba něco lepšího.

Když aplikace EET zdarma nestačí

Software EET zdarma je fajn pro malé živnostníky nebo ty, kteří prodávají specifické zboží a v určitých podmínkách. Pro ty, kteří prodávají hodně a chtějí mít v prodejích přehled, sledovat sklad, náklady a výdaje, marže, výnosy, trend prodejů v čase, obchodní výkonnost a další ukazatele si s aplikací zdarma však většinou nevystačí.

Pokud hledáte něco komfortnějšího, funkčnější, koncipovaného pro desítky prodejů denně, pak sáhněte po ověřeném, funkčností nabitém a bezpečném řešení, za kterým stojí ještě ideálně silný partner. Kontinuita v byznysu není jen prázdné slovo a vyplatí se obrátit se na silný tým, který bude aplikaci rozvíjet, udržovat aktuální s ohledem na úpravy právních předpisů a zajistí dostatečnou podporu při implementaci řešení a jeho údržbě. Někoho, pro koho není zákaznický servis sprosté slovo a má dostatek kapacit, přitom však u něj stojí EET na prvním místě (trochu se obávám, že tomu tak nebude u EET řešení od mobilních operátorů, které mají přetížené zákaznické linky spoustou jiných potíží svých zákazníků).

EET software - pokročila aplikace pro EET Dotykačka

Z tohoto pohledu mi přijde jako nejvhodnější EET aplikace Dotykačka, která je svou funkčností vhodná jak pro stravovací zařízení, restaurace, kavárny a bary, tak pro maloobchod / velkoobchod i jiné služby a řemeslníky.

Uložit

Autor

Ladislav Žák

Provozovatel internetového obchodu E-INSTALACE.CZ s nabídkou SAT, TV a ELEKTRO. Autorizovaný prodejce pokladních systémů a EET pokladen Dotykačka, které doporučuje i původní tvůrce obsahu tohoto blogu Stanislav Puffler. Hledáte-li spolehlivé řešení pro maloobchodní kasy a pokladny s podporou EET, neváhejte se obrátit na prodejce Dotykačky přímo a to na telefonu +420 774 661 307 nebo emailu info@e-instalace.cz. Rádi Vám pomůžeme s výběrem optimálního řešení pro Vaši prodejnu.

1 komentář u „EET aplikace zdarma“

  1. Dobry den. Existuje prosim nejake reseni pro 2.prodejce v jedne spolecnosti? Potrebuji mit jednu pokladnu u sebe a druhou u kolegy. Takze bych koupil 2.mini tiskarny , stahnul jeden program a do nej se prihlasil i 2.hy kolega a tak by byla zachovana ciselna rada. Zaroven evidenci vydanyh uctenek by byla videt na me aplikaci pod pristupem admina.

Komentáře nejsou povoleny.