Alza.cz radí s výběrem vhodné EET pokladny

Jak vybrat pokladnu pro EET

Snadno ovladatelné EET pokladny pro obchody - po odečtení daně za 0 Kč

Touto otázkou se nyní trápí pár desítek tisíc podnikatelů především v oblasti pohostinství a ubytovacích služeb, které spadají do první fáze elektronické evidence tržeb. Co zohlednit, jaký software získáte s pokladnou nebo konkrétní tipy pro restaurace, hotely, stánkaře a maloobchodní/velkoobchodní prodejce přináší v rozsáhlém článku Alza.cz. Pokud se nechcete dlouho trápit výběrem, porovnávat desítky řešení pokladních systémů na trhu nebo si dokonce najímat konzultanta pro EET, pak by Vám mohl článek od Alza.cz přinést rychlý přehled a dokonce i možnost objednat pokladnu pro EET v největším internetovém obchodě v ČR.

Alza také stručně popisuje celou situaci kolem EET v přehledném článku, který shrnuje jen to nejdůležitější. To je fajn zejména pro velmi zaneprázdněné podnikatele. Získají během chvíle základní přehled, prohlédnou si možná řešení a pokud objednají rovnou i to, co jim vyjde z výběru jako nejlepší možné řešení – mohou se těšit prakticky do druhého dne na balíček až do firmy nebo své provozovny.

Pokladny pro restaurační a ubytovací zařízení

Mají povinnost evidovat tržby elektronicky již za 20 dní. Vhodná jsou komplexní řešení stacionárních a mobilních pokladen s bezdrátovou či kabelem připojenou tiskárnou a software ideálně se skladovým hospodářstvím, mapou stolů (v případě restaurace) a optimálně i s akceptací platebních karet. Alza.cz doporučuje tyto EET pokladny pro restaurace. Existují řešení paušální i bez paušálu.

Pro ubytovací zařízení pak Alza.cz doporučuje celou řadu velmi sofistikovaných řešení. EET pro hotely od Alza.cz má v nabídce jak registrační pokladny, tak tabletová řešení nebo terminály pro platbu kartou připravené na EET.

EET pokladny pro maloobchod a velkoobchod

Prodejci mají povinnost evidovat tržby od března 2017. Ve většině obchodů bude poptávka po stacionárním řešení registrační pokladny s připojením k internetu přes WiFi nebo LAN (pevné připojení kabelem). Je možné počítat s trochu vyšší investicí do software a i zde je doporučováno řešení s paušální platbou za servis, aktualizace, bezpečnost a podporu ze strany dodavatele takového řešení.

Registrační pokladny s podporou EET od Alza.cz zahrnují často inzerované řešení EET1, produkty výrobců Lynx, Cube nebo pokladny s platebním terminálem FiskalPro a další. Některá řešení lze pořídit jen formou předobjednávky. Poptávka po registračních pokladnách s blížícím se termínem spuštění EET v prosinci prudce stoupá u všech dodavatelů a Alza.cz není výjimkou.

EET pro stánkaře

Stánkaři jsou v druhé vlně EET od března 2017 – podobně jako maloobchod a velkoobchod. Vzhledem k povaze jejich podnikání jsou pro ně na Alza.cz připravené především mobilní pokladny, tabletová řešení a bezdrátové tiskárny menších rozměrů. Z mého pohledu je nabídka EET řešení pro stánkaře ze strany Alza.cz nerelevantní a nabízí zbytečně velký hardware a drahá řešení, která jsou pro stánkaře zbytečná.

Mnohem lepší je pro stánkaře nějaký jednoduchý EET software zdarma, dosavadní chytrý mobil či tablet, mobilní připojení k internetu (4G, 3G nebo alespoň Edge) nebo případně nasdílení připojení pomocí WiFi hotspotu třeba z mobilu do tabletu, který mobilní internet nemusí mít. Jedinou investicí tak může být samotná tiskárna na EET účtenky propojená s mobilem/tabletem přes Bluetooth nebo USB (příp. WiFi).

EET pro řemeslníky

Řemeslníci začnou evidovat tržby elektronicky od roku 2018 (konkrétně od 1. června). Jejich požadavky budou velmi podobné jako u stánkařů. Mobilní a jednoduché řešení na bázi tabletu či mobilního telefonu. Internetové připojení přes mobilní data (datový tarif GSM od telefonního operátora) a bezdrátová tiskárna. Stačí tedy dokoupit tiskárnu. Pokud chybí chytrý telefon (nemusí už každý dnes mít), tak bude potřeba investovat do modernějšího mobilního telefonu nebo tabletu (větší rozlišení, větší písmenka – vhodnější pro ty, kteří mají horší zrak).

 

 

 

Autor

Ladislav Žák

Provozovatel internetového obchodu E-INSTALACE.CZ s nabídkou SAT, TV a ELEKTRO. Autorizovaný prodejce pokladních systémů a EET pokladen Dotykačka, které doporučuje i původní tvůrce obsahu tohoto blogu Stanislav Puffler. Hledáte-li spolehlivé řešení pro maloobchodní kasy a pokladny s podporou EET, neváhejte se obrátit na prodejce Dotykačky přímo a to na telefonu +420 774 661 307 nebo emailu info@e-instalace.cz. Rádi Vám pomůžeme s výběrem optimálního řešení pro Vaši prodejnu.

1 komentář u „Jak vybrat pokladnu pro EET“

  1. My jsme spolu se společníky zvolili systém minipos od quitecu, http://www.minipos.cz a nemáme jediný problém. Nízká nákladovost, přehlednost pro zaměstnance, spolehlivost a hlavně bezproblémovost z čeho vyplývá pohodlí pro zákazníka, což je naše největší priorita, to, aby se zákazník cítil nejlépe. Takže mrkněte a rozhodně doporučuji.

Komentáře nejsou povoleny.