O2 eKasa není pro malé živnostníky

O2 eKasa

Snadno ovladatelné EET pokladny pro obchody - po odečtení daně za 0 Kč

Po recenzi Vodafone ePokladny tu máme dalšího zástupce mobilních operátorů a jeho řešení elektronické evidence tržeb. O2 eKasa je velmi komplexním řešením postaveným na pokladně, platebním terminálu, tiskárně účtenek a 4G připojení k internetu. Marketingově se snaží O2 protlačit svou eKasu přes propagaci nulových nákladů při využití platebního terminálu pro platby kartou, který získáte v balíčku zdarma a údajně jde o řešení v ceně 8 000 Kč. Model je postaven na počtu a výši plateb kartou přes tento terminál. Pokud u Vás zákazníci utratí více než 100 tisíc Kč a platí kartou, pak máte paušál od O2 zdarma a ačkoliv to není přímo EET pokladna bez paušálu, dá se tam za takových podmínek zařadit.

eKasa není EET pokladnou pro malé živnostníky

Pokud utratí zákazníci měsíčně kartou jen 50 – 100 tisíc korun, vyjde Vás paušál na akceptovatelných 250 Kč. Pokud je útrata kartou pod 50 tisíc Kč, zaplatíte za paušál 499 Kč. Pořizovací náklady na pokladnu/tiskárnu/terminál jsou 4 995 Kč. A tady se láme chleba. Větší firmy s větším odbytem a hodně zákazníky, kteří platí kartou si mohou užívat díky daňovému zvýhodnění celé řešení prakticky zdarma (náklady si odečtou z daní a paušál platit nemusí). Malý živnostník, který možná nemá 100 tisíc korun ani kompletní měsíční obrat je nahraný. Ten si neodečte ani pořizovací náklady a za paušál by platil zřejmě těch 500 korun.

Řešení se tak vyplatí benzinovým pumpám, navštěvovaným obchodům, exkluzivním restauracím kde se často platí kartou, větším hotelům apod. Nevyplatí se rozhodně trafikantům, krejčové, vietnamcům s večerkou, prodejcům ovoce a zeleniny a stovkám dalších. O2 tak cílí na segment větších firem a zavedených podniků s větším obratem a hlavně všude tam, kde se běžně platí kartou.

Za 1 599 Kč bez daně si můžete nechat vše odborně nainstalovat a nastavit i seznam zboží. Popravdě, ono to na první pohled nebude tak jednoduché, jak to všude prezentují. Takže já osobně bych do toho šel fakt jen v případě, že se mě každý druhý zákazník ptá na platbu kartou a veděl bych, že tak bude celé řešení zdarma a ještě přinese přidanou hodnotu v podobě platebního terminálu zdarma a software v pokladním systému.

Jak to funguje?

Dostanete desetipalcový dotykový tablet / pokladnu s aplikací vhodnou pro kavárny, bary, restaurace, prodejny i večerky. Systém ovládá kromě češtiny i angličtinu a vietnamštinu (všímáte si, že málokteré řešení EET umí německy? a to jsou Němci třeba u nás v Litvínově dost zásadní segment zákazníků). Řešení obsahuje skladové hospodářství.

Připojit se můžete k internetu přes WiFi nebo mobilní data, která jsou součástí ceny služby. Tj. neušetříte, pokud máte už připojení od někoho jiného a draze za něj platíte. To je jednoznačně nevýhoda, která se od mobilního operátora ovšem dá obecně očekávat a mají ji snad všichni tři na českém trhu.

Mobilní terminál umí číst magnetické a čipové karty. Stejně tak debetní i kreditní platební karty (klasické i bezkontaktní) a stravenkové platební karty. Má hodnotu 8 000 Kč a vy jej dostanete zdarma (ehm, ne tak docela, to snad Kellnerovi nebudeme věřit). Lehká pokladní tiskárna účtenek s termo tiskem a kotoučkem ve formátu 58mm je taktéž součástí balíčku.

K základnímu balíčku je možné dokupovat příslušenství jako např. přenosná Bluetooth tiskárna, mobilní číšník, pokladní kotoučky do tiskárny, pokladní zásuvka, tiskárna do kuchyně, čtečka čárových kódů, atd.

Autor

Ladislav Žák

Provozovatel internetového obchodu E-INSTALACE.CZ s nabídkou SAT, TV a ELEKTRO. Autorizovaný prodejce pokladních systémů a EET pokladen Dotykačka, které doporučuje i původní tvůrce obsahu tohoto blogu Stanislav Puffler. Hledáte-li spolehlivé řešení pro maloobchodní kasy a pokladny s podporou EET, neváhejte se obrátit na prodejce Dotykačky přímo a to na telefonu +420 774 661 307 nebo emailu info@e-instalace.cz. Rádi Vám pomůžeme s výběrem optimálního řešení pro Vaši prodejnu.

2 komentáře u „O2 eKasa“

  1. pan Zák má naprostou pravdu je to jen velký byznys pro mobilni operátory další podvod na malé podnikání . Nevidím dúvod proč se nemohu s kasou připojit na stávající mobilní připojení a jsem limitován platbou kartou . Vše kolem eet je jen velký kšeft pana Babiše s kolegy kamarády z podnikání. Tady jde jen o to zlikvidovat malé živnostníky aby Ti velci mohli žrát ještě víc.

Komentáře nejsou povoleny.