Přihlášení k aplikaci EET na portálu daňové správy

První přihlášení k portálu správce daně

Snadno ovladatelné EET pokladny pro obchody s licencí od 289 Kč měsíčně

V minulém článku jsem popsal, jak získat autentizační údaje k EET. Nyní se pomocí jména a hesla, které jsem obdržel na finančním úřadě v zapečetěné obálce, přihlásím k portálu správce daně. V rámci prvního přihlášení si změním heslo z původního zapečetěného v obálce na své vlastní. To původní ma totiž platnost pouhých 90 dní a je určeno výhradně pro první přihlášení.

Mobilní dotykový pokladní systém EET - Dotykačka

Stránka s titulkem „Přihlášení uživatele ke službám aplikace EET“ vyzývá k zadání dvou údajů – Název uživatele a heslo. K tomu je potřeba odškrtnout políčko zamezující přístupu robotů a spambotů. Zadávám tedy název uživatele a heslo, které jsem dostal od finančního úřadu a bez potíží se dostávám dál.

V další kroku mě aplikace ověřuje jednorázovým SMS kódem pro toto jednotlivé sezení (programátory označované jako Session). Svůj telefon se svolením pro dvoustupňovou autentizaci jsem poskytl finančnímu úřadu při žádosti o autentizační údaje. Posiluje to bezpečnost Vašeho přístupu k portálu daňové správy a Váš klid v tak zásadní věci jakou EET bezesporu je. Na mobil mi tak v SMS přišel kód, který jsem přepsal do formulář na obrázku níže a klikám na Přihlásit.

Kód zaslaný v SMS pro ověření přihlášení k aplikaci EET

Jde o první přihlášení, proto si systém vyžádá automaticky změnu přednastaveného hesla z obálky na Vaše vlastní. Doporučuji volit nějaké těžko odhadnutelné heslo – ideálně generované strojově ve formě kombinace malých a velkých písmen a číslic. Heslo si samozřejmě nějak uchovejte – já osobně pro to používám aplikaci KeePass pro bezpečnou správu hesel. Aplikace má klienta pro Windows, Linux, OS X, ale i mobilní platformy jako Android.

Změna hesla k aplikaci EET

Po změně se objeví poslední okno aplikace o úspěšné změně hesla s jediným tlačítkem Pokračovat. Po kliknutí na toto tlačítko už jste v aplikaci EET. Tak to nebylo až tak složité, co říkáte?

Autor

Ladislav Žák

Provozovatel internetového obchodu E-INSTALACE.CZ s nabídkou SAT, TV a ELEKTRO. Autorizovaný prodejce pokladních systémů a EET pokladen Dotykačka, které doporučuje i původní tvůrce obsahu tohoto blogu Stanislav Puffler. Hledáte-li spolehlivé řešení pro maloobchodní kasy a pokladny s podporou EET, neváhejte se obrátit na prodejce Dotykačky přímo a to na telefonu +420 774 661 307 nebo emailu info@e-instalace.cz. Rádi Vám pomůžeme s výběrem optimálního řešení pro Vaši prodejnu.

2 komentáře u „První přihlášení k portálu správce daně“

Komentáře nejsou povoleny.