Týden druhé vlny EET je za námi

Dotykačka - spolehlivý pokladní systém pro EET

Vypadalo to do poslední chvíle velmi kontroverzně, na knop. Druhá vlna EET si však během prvního týdne sedla a obchodníci a prodejci běží v režimu elektronické evidence tržeb jako by tomu nebylo doposud jinak. Sice tam byly určité porodní bolesti, které spočívaly v nedostatečné informovanosti a hlavně metodice (zejména té pro eshopy), ale nakonec – s odstupem pár dní – vypadá vše technickým okem relativně dobře. Systém funguje, obchodníci evidují.

Média strašila veřejnost do poslední chvíle tím, že obchodníci se do registrace a vyzvedávání autentizačních údajů příliš nehrnout a do poslední chvíle si je vyzvedla jen třetina. MFČR naopak uklidňovalo celou situaci tím, že jde jen o odhady a ne každý, kdo má v živnostejnském rejstříku maloobchod nebo velkooobchod jej provozuje a zároveň ne každý kdo je opravdu již provozuje musí nutně podléhat EET. Typicky velkoobchodníci, kteří prodávají zboží ve velkém na fakturu, mohou přijímat veškeré platby třeba výhradně převodem a pak nemusí tržby evidovat.

Osobně však stále věřím tomu, že mnoho prodejců EET podcenilo a stále nemá vyřešenou evidenci tržeb. Někteří na čas možná přeruší své podnikání, jiní vyčkávají a jistě bude i pár takových, kteří se o EET dozví teprve v průběhu března či dubna a svou zákonnou povinnost vyřeší na poslední chvíli nebo spíš po poslední chvíli. Stejně tak budou přibývat prodejci noví, kteří budou před povinností evidence tržeb stát stejně jako ti ostřílení.

Někdo vyřešil svou povinnost snadno a bez nákladů v aplikacích typu iDoklad. Jiný potřebuje rychle a pružně reagovat na poptávku svých zákazníků a hledá komfort, který mu dá spíš komplexnější řešení registrační pokladny a profi software. Patříte-li mezi ty druhé, určitě zvažte pokladní systém Dotykačka.

Autor

Ladislav Žák

Provozovatel internetového obchodu E-INSTALACE.CZ s nabídkou SAT, TV a ELEKTRO. Autorizovaný prodejce pokladních systémů a EET pokladen Dotykačka, které doporučuje i původní tvůrce obsahu tohoto blogu Stanislav Puffler. Hledáte-li spolehlivé řešení pro maloobchodní kasy a pokladny s podporou EET, neváhejte se obrátit na prodejce Dotykačky přímo a to na telefonu +420 774 661 307 nebo emailu info@e-instalace.cz. Rádi Vám pomůžeme s výběrem optimálního řešení pro Vaši prodejnu.