Zkušební provoz EET začíná 2.11.2016

Zkušební provoz EET začíná

Snadno ovladatelné EET pokladny pro obchody - po odečtení daně za 0 Kč

V úterý 2. listopadu byl spuštěn zkušební provoz EET. Andrej Babiš a jeho ANO, které ještě před volbama podporovalo na billboardech podnikání a chtělo lepší podmínky pro podnikatele, tak zahajuje tažení proti šedé ekonomice, komplikaci podnikání v podobě přidané administrativní a finanční zátěže a jak mnozí tvrdí, tak i perpetum mobile pro datové analýzy úspěšnosti různých sektorů podnikání.

Především tu však máme prostor pro restauratéry, hostinské, barmany, majitelé hotelů a penzionů, kteří si všichni mohou nezávazně vyzkoušet svoji připravenost na EET. Odhadem půjde od 1. prosince v rámci první fáze EET až o 40 tisíc subjektů, které spadají do segmentu stravovacích a ubytovacích zařízení. Dle zákulisních informací si však testovací provoz zkouší v tuto chvíli něco přes 500 subjektů – tedy něco málo přes 1% všech, kteří od prosince mají evidovat tržby naostro.

Pohrávám si s myšlenkou, že ačkoliv se mne EET při troše změn (zrušení PayPalu a zahraničních aktivit v oblasti provizních systémů / affiliate + odmítání jakýchkoliv pokusů o platby v hotovosti) nemusí dotýkat vůbec a při zachování všeho jak je až v březnu roku 2018 (tedy zhruba až za 16 měsíců), tak si zřídím přístup do portálu daňové správy, zažádám si o autentizační údaje a vygeneruji si certifikát.

Jen pro to, abychom pochopil co a jak funguje, jak je to náročné, co bude lidi vlastně čekat a jak moc to bude trvat. Zároveň mne zajímá, jak těžké je napsat skript (aplikace je zbytečně honosné a komplikované slovo pro můj úmysl), který by celou operaci výměny dat s finanční správou zajistil. Mám tím na mysli PHP skript, který by odeslat XML zprávu s testovacími údaji a zpracoval odpověď. Ale o to už příště, až budu moci popsat vše skutečně z praxe. Počítám, že do týdne by to mohlo být.

Uložit

Autor

Ladislav Žák

Provozovatel internetového obchodu E-INSTALACE.CZ s nabídkou SAT, TV a ELEKTRO. Autorizovaný prodejce pokladních systémů a EET pokladen Dotykačka, které doporučuje i původní tvůrce obsahu tohoto blogu Stanislav Puffler. Hledáte-li spolehlivé řešení pro maloobchodní kasy a pokladny s podporou EET, neváhejte se obrátit na prodejce Dotykačky přímo a to na telefonu +420 774 661 307 nebo emailu info@e-instalace.cz. Rádi Vám pomůžeme s výběrem optimálního řešení pro Vaši prodejnu.

2 komentáře u „Zkušební provoz EET začíná“

Komentáře nejsou povoleny.